• תמרה חרמון

מה למדתי על עצמי מבחינה אישית ועסקית בשנת 2016


תכף נפרדת מהשנה הזו

התלבטתי בימים האחרונים אם לכתוב את זה או לא

כי לרוב אני כותבת מאמרים מקצועיים בתחומים שונים

והפעם, הכתיבה הזו היא אולי קצת אישית ויחד עם זאת, אני כבר יודעת שדווקא כתיבה מעין זו עשויה לפתוח צוהר ולהאיר דברים חדשים גם עבור הקוראים שלי

אז החלטתי בכל זאת ללכת עם ההרגשה שלי ולסכם את שנת 2016 שהייתה עבורי אחת השנים המשמעותיות בחיי הן מבחינה אישית והן מבחינה עסקית.

אז הנה התובנות החשובות שלי ב- 2016

>1 מיינדסט מנצח להשגת תוצאות

אתחיל בהישג המשמעותי שלי ב- 2016 ולמעשה ההישג הגדול

ביותר בחיי: בשנה הזו הבאתי לעולם את בני הראשון – אריאל.

זה נשמע , אולי, לחלק מכם, משהו מרגש ואולי אפילו רגיל,

למרות שעבורי זה היה הרבה מעבר לזה:

המסע שלי החל ב-2010 בקירוב, כשהחלטנו להביא לעולם ילדים במשותף:

לא ידעתי שההחלטה הזו תוביל אותי למסע מאתגר של 6 שנים רצופות

ומלאות מבחני-חיים מאתגרים של אמונה, עיקשות, לא מעט משברים בדרך

ומבחן אמיתי לאומץ ולכושר ההתמדה שלי.

אחרי 5 שנים של מסע בעולם הטיפולים, אחרי עשרות טיפולים מסוכנים (כן עשרות!!), אחרי שיצאתי לדרך עם האמירה של הרופא הראשון: "את לעולם לא תצליחי.את לא יכולה"

מצאתי את עצמי צועדת בדרך חסרת וודאות עם אמונה גדולה וחסרת פשרות בהצלחה שלי, עבדתי ללא הרף על המיינדסט שלי באמצעות כלים של NLP ושיניתי את ה- GPS שלי בכל פעם מחדש, כשמשהו לא עבד - ואכן זה קרה.

בדרך להגשמה גיליתי בתוכי את אותם משאבים וכוחות-על של התמודדות עם חוסר הצלחות והיכולת שלי לקום מהם ולהמשיך הלאה עם הראש מורם בזקיפות לסבב הבא.

למידה משמעותית עבורך יש ביכולתך להגשים כל דבר, בתנאי שיש בך אמונה ביכולת לעשות זאת והתמדה חסרת פשרות בדרך. ברוס בארטון היטיב לתאר את זה באומרו: "לא תוכל להשיג שום דבר מופלא אלא אם תאמין שמשהו בתוכך יכול להתעלות מעל הנסיבות"

>2 נוסחה מנצחת – סביבה תומכת

במהלך 2016, פרק זמן לפני שילדתי, חזרתי להקיף את עצמי בסביבה תומכת שעבורי היא גם חומה בצורה, שנמצאת שם עבורי וגם מגדל לטפס עליו ולהשקיף לאופק של מה שאפשרי: חזרתי לנהל את מרכז מטרות, שהוא בית הספר שבו קיבלתי את ההסמכה הבינלאומית שלי כמאמנת ומנחת NLP בכירה. מאז הלידה, קיבלתי אפשרות להמשיך בתפקיד הניהולי גם כאמא צעירה ובמהלך החודשים האחרונים, אני מוצאת את עצמי לומדת דרכים יצירתיות להרחיב את העשייה שלי בתחומי אחריות מגוונים גם כשאריאל נמצא איתי במשך מרבית שעות היום כשאני מוקפת באנשים תומכים, אוהבים שמאפשרים לי קרקע יציבה לצמוח ולהתפתח מכל הבחינות.