top of page
  • תמונת הסופר/תתמרה חרמון

איך להצליח בהשגת המטרה שלכם - כבר היום


אחד הכלים הבסיסיים והמצוינים שיש בשיטת ה- NLP הוא יצירת outcome . במהלך המאמר הזה נדבר על אחד הכלים העוצמתיים של ה- NLP ותוכלו ללמוד איך יוצרים outcome יעיל שמפיק תוצאות אמיתיות בחייכם.

Outcome בתרגום מאנגלית – זה תוצאה, וב- NLP הצעד הראשון הוא קודם לברר מה התוצאה הספציפית והמדויקת שאותו אדם רוצה לממש. באחד מהסרטונים שלי, דיברתי על כך שהדבר הבסיסי שחשוב ביצירת הצלחה הוא קודם כל לדעת מה אתה רוצה. נשמע פשוט, נכון? כל האנשים, שמגיעים לאימון, באים מתוך מטרה להשיג משהו שהם עדיין לא הצליחו להגשים. מתוך מאות מפגשים עם אנשים שהיו תהליכי אימון ואלפי שיחות עם אנשים במהלך השנים, אני יכולה לומר בוודאות – שזה לא ממש פשוט כמו שזה נראה. ישנם אנשים שאומרים: "אני רוצה להרוויח יותר כסף" – האם זו תוצאה מדויקת שלפיה אדם יכול להתחיל לפעול על מנת להשיג אותה? כמובן שהתשובה היא לא. "אני רוצה להרגיש פחות עצבני, פחות לחוץ" – גם האמירה הזו שמה את הפוקוס במה אתם לא רוצים ולא במה שכן. הדרך היחידה שלנו להצליח להשיג מטרה מסוימת היא קודם כל לדעת במדויק מה אנחנו רוצים וזה השלב הראשון ביצירת ה- outcome.

תדמיינו שאתם מנהלים שיחה עם אדם בחייכם, בין אם מדובר בבן / בת הזוג שלכם או אדם שהוא הבוס שלכם או לקוח עתידי ובאמצע השיחה, אתם שואלים את עצמכם: ה ה- outcome שלי בשיחה הזו? האם אני רוצה להשפיע על האדם? או ללמוד ממנו משהו? להתחבר אליו ולהכיר אותו?מה ה- outcome שלי ?מכירים את הסיטואציה שאתם נמצאים באמצע ויכוח ואם מישהו היה עוצר אתכם באמצע, לא הייתם זוכרים ממה זה התחיל ומה מטרת הויכוח? דמיינו את עצמכם שבכל ויכוח שאתם נקלעים אליו תשאלו את עצמכם – "מה ה-outcome שלי בשיחה הזו ?". המוח שלכם יענה לכם שהמטרה שלו היא לפתור את אותו עניין ואז תהיו בהירים לגבי המטרה שלכם ותופתעו לגלות איך ההתנהגות שלכם תשתנה באופן אוטומטי.

יותר ויותר אנשים לא בהירים לגבי מה הם רוצים להשיג וככל שתהיו בהירים וברורים יותר לגבי המטרה כך תוכלו להעלות את מדד ההצלחה. בהירות היא כוח. טוני רובינס, שאני מרבה לצטט אותו בסדנאות שלי אומר שבהירות ומיקוד של ה- outcome יוצר את המוח כטיל שיורט לכיוון המטרה. כשטיל נורה לעבר מטרה והיא זזה ממקומה – הטיל יודע לעקוב אחריה. המוח האנושי הוא בדיוק אותו הדבר. כשאתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים, המוח מתחיל לאסוף נתונים ומידע שקשורים למטרה, שלפני כן לא הייתם מבחינים בהם באופן מודע. זה בדיוק כמו הדוגמא, שאחרי שקניתם רכב מסוג יונדאי, אתם מתחילים להבחין במכוניות יונדאי מרובות בדיוק מאותו הדגם, על הכביש. האם אתם חושבים שרק מאז שקניתם יונדאי חדשה, הופיעו עוד מכוניות יונדאי על הכביש ? ברור שלא. התשובה היא שעד אותו רגע לא הבחנתם בזה משום שחלק מהמוח שלכם תפקידו ליצור מיצגים של מה שאתם רואים, שומעים ומרגישים בחייכם. כמובן שהמוח יוצר מיצגים רק של חלק מסך כל מה שהוא קולט ואת היתר מסנן, משום שאם הייתם חווים את כל מה שאתם רואים, שומעים ומרגישים – הייתם מתפוצצים מחוויות מרובות שלא הייתם יכולים לקלוט.

החלק הזה במוח נקרא RAS ובעברית: מערכת הפעלה רשתית – וכשאתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים ה-RAS במוח דואג לכך שתבחינו בנתונים חשובים שקשורים למטרה שלכם. מערכת ההפעלה הרשתית תפקידה לומר למוח שלנו ל-מה לשים לב, בדיוק כמו שאתם מבחינים במכוניות יונדאי מרובות בכביש, משום שזה מה שחשוב ונמצא בחזית תשומת הלב שלכם.

אז כשאתם מכוונים למטרה ואומרים: "זה מה שאני באמת רוצה", כל מה שקשור לזה, שלפני כן לא הייתם מודעים לו, " קופץ" לתוך הפוקוס שלכם.

פעמים רבות אחרי שמתאמנים יוצרים outcome הם אומרים: "זה מדהים איך זה קרה במהירות, איך לא הבחנתי בזה קודם, איך זה "הגיע" אליי, איך פתאום זה "קפץ" והגיע לתשומת ליבי. זה תמיד היה , רק שלא הייתם מודעים לזה משום שלא הייתם בהירים וברורים לגבי מה ה- outcome שלכם. אז השלב הראשון זה לדעת מה אתם רוצים (בניגוד למה אתם לא רוצים) .

השלב השני הוא להיות ספציפי לגבי המטרה שלכם והדרך היא היכולת לדמיין את התוצאה הרצויה בכל החושים האפשריים. הכוונה היא שאתם יכולים לראות, לשמוע, להרגיש את התוצאה במצב אחרי שהיא הושגה. חשוב שבזמן שאתם מתחברים לאותה תמונה, תוודאו שכל ההתרחשויות והשלבים בדרך למימושתלויים בכם ונמצאים אך ורק בשליטתכם וקשורים לפעולות שלכם .

שלב שלישי הוא לבדוק עם עצמכם מה תהיה האינדיקציה שהשגתם את המטרה. חשוב לציין שתשובה מהסוג:"אני ארגיש את זה" אינה מספקת, אלא הסימנים צריכים להיות עובדתיים במציאות, כאלה שתוכלו להצביע עליהם בממשותם.

השלב הרביעי שחשוב הוא מה שקרוי ב- NLP בדיקת אקולוגיה. הכוונה היא לבדוק שהשגת המטרה שאתם מכוונים אליה תורמת לכם ולסביבתכם וכל ההשלכות שיש למימושה הן כאלה שאתם רוצים ומוכנים אליהם.

אחרי כתיבה מפורטת של ה- outcome , על פי כל השלבים שצוינו לעיל, אתם מקבלים תמונה עשירה, שמעוררת בכם השראה, מרגשת אתכם ומחוברת לכל החושים.

השלב החמישי הוא לציין מהן הפעולות הראשונות שאתם עומדים לעשות במהלך ה- 24 שעות הקרובות על מנת לקדם את ה- outcome שלכם. זה שלב שמרבית האנשים מתעלמים ממנו והוא שלב קריטי וחשוב בפני עצמו. עשייה של פעולות מאסיביות בנוגע למטרה שלכם זה להניע את עצמכם לקראת משהו שאתם באמת באמת רוצים.

עכשיו כשיש לכם outcome כתוב בפירוט, קראו אותו בין פעם לפעמיים ביום כשאתם מתחברים לתמונה שיצרתם בכל החושים. מומלץ לעשות את זה בבוקר – מיד כשאתם מתעוררים ושוב בערב – לפני השינה. כך תפנימו אותו במוח הלא מודע וכל תשומת הלב, המיקוד והאנרגיות שלכם יופנו למימושו.

חשוב לציין, שכאשר יוצרים outcome באימון NLP , קיימת האפשרות להבחין כבר בשלבים הראשונים, במיקום המדויק שבו האדם "תקוע" בהשגת המטרה ובהכוונה ממוקדת, להביא אותו להתעלות מעל התקיעות ולחבר אותו למשאבים הפנימיים שלו, ליכולות ולאנרגיות האישיות שלו.

תיאור מקרה

בחורה בעלת עסק עצמאי הגיעה אליי בטענה שהיא לא מייצרת הכנסות כבר מספר חודשים וכששאלתי אותה מה היא רוצה – היא אמרה לי: "אני רוצה עסקאות ולקוחות חדשים".

כבר בשלבים הראשונים יכלתי להבחין במקומות שיש קושי להתעלות ולהשיג את המטרה ואחרי סדרה של שאלות יצרנו outcome לשביעות רצונה, שריגש אותה מאוד.

התוצאה הייתה שאחרי מספר ימים, היא התחילה לראות תוצאות של הכנסות חדשות ואחרי כשבועיים היא השיגה את כל המדדים שהיא יצרה ב- outcome לתקופה של חודשיים וחצי!!

תדמיינו את האפשרויות האינסופיות שעומדות בפניכם.... להגיע להצלחה שאתם מבקשים לעצמכם ואיך המטרות שלכם מתממשות בקלות ....עכשיו ! בהצלחה !

184 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page