top of page
  • תמונת הסופר/תתמרה חרמון

כמה אתם באמת מוכנים להצליח


"עד שלא תהיו מוכנים להיות מבולבלים לגבי מה שאתם כבר יודעים מה שאתם יודעים לעולם לא יהיה גדול יותר, טוב יותר או מועיל"( מילטון אריקסון)

קרה לכם פעם שהייתה לכם מטרה גדולה שרציתם להשיג ובכל פעם שחשבתם עליה זה היה נראה כאילו היא רחוקה שנות – אור מכם?

בפעם הראשונה שהיא הגיעה אליי, היא התיישבה על הספה כששאלתי אותה:" מה המטרה שלשמה הגעת?", היא סיפרה לי שהיא נשואה, אמא לשתי בנות, עובדת כשכירה במשרד ויש לה חלום גדול שהיא רוצה להגשים. "מה את רוצה להשיג ?" שאלתי. ואז היא סיפרה לי שהחלום שלה הוא להיות עצמאית. אבל לא עצמאית במובן הרגיל של המילה, אלא להיות מצליחה ברמה בינלאומית.

ככל שהתגלגלה השיחה, הבנתי שהיא דיי בתחילת הדרך. הקשבתי לה וראיתי איך פניה ושפת הגוף שלה מלאים התלהבות ואור כשהיא מדברת על התחום החדש. היא סיפרה לי שהשתתפה כבר בכנסים בינלאומיים בחו"ל – ופגשה את המצליחנים הגדולים ביותר בעולם בתחום הזה ושהיא רוצה להגיע לשם. אחרי הפגישה הראשונה, היא שלחה לי צילומים מהכנס על מנת שאראה את רמת העושר והפאר, שהיא תיארה לי בפרטי – פרטים, כחלק מהחלום שלה.

לפגישה השנייה ביקשתי ממנה לערוך רשימה מפורטת של כל הדברים שהיא רוצה שנעבוד עליהם, ולאורך הדרך, לעיתים, פתחנו דלת אחת וגילינו שם "דלת נסתרת", שהיינו צריכים לעבור דרכה.

מתחילת הדרך היה ברור לי שיש לה את המפתחות העיקריים להשיג את ההצלחה שהיא מבקשת:

  • החלטה ברורה ואיתנה שהיא הולכת להגשים את החלום שלה.

  • תשוקה ומוטיבציה להניע את עצמה קדימה

  • נחישות להשיג את המטרה

  • מחויבות אינסופית לעשות כל מה שנדרש בדרך המשותפת שלנו

  • מוכנות לעבור את דרך כל הנסיבות שעלולים להפריע בדרך: פחדים, כסף, זמן, הכובעים השונים שלה כ-אמא, הפתעות שהמציאות מזמנת ועוד.

במהלך תקופה של חודשים, היינו מקיימות בהתמדה את המפגש השבועי שלנו ובמפגשים – עבדנו בשיטתיות על כל הרמות הנדרשות על מנת להפוך את החלום למציאות: עברנו דרך כל המקומות התקועים, שהפריעו לי להתקדם – החל מאיך לדבר עם אנשים חדשים ולמכור להם את המוצר וכלה בכל מה שקיים בתפיסה שלה: אמונות חיים שהיא רכשה מהחינוך ומבית ההורים בילדותה. המנעד הרחב שעבדנו עליו נע מעבודה על חוסר המוטיבציה להתעורר בבוקר כשהשעון מצלצל ועד כתיבת תסריטים של שיחות מכירה ויצירת פגישות עם לקוחות פוטנציאליים.

התהליך שעברנו ביחד, עבר דרך כל התחנות החשובות של להיות יזמת מצליחה והיכולת לשלב את זה בצורה מאוזנת, במידת האפשר, בחייה כאימא וכאישה נשואה. לאחר תקופת – מה , כשעברנו חלק מהדרך, היא הרגישה מוכנה להיפרד מהעבודה שלה במשרד ולקחת את הסיכון הנדרש כדי לפעול בכל המרץ למען הגשמת החלום שלה. חשוב להבין שמדובר בבחורה רגילה מן היישוב, שלא היו לה אמצעים עודפים, שאפשרו לה לקחת את הסיכון "בנוחות": מה שהוביל אותה הייתה התשוקה והמחויבות להצליח והמוטיבציה להגיע למגרש של ה- גדולים.

הדרך המשותפת שלנו כללה, לא פעם, כישלונות וחוסר הצלחה להתקדם משבוע לשבוע ומהר מאוד, היא הפנימה את אחת מהנחות היסוד של גישת המצוינות NLP , שאומרת "כל התוצאות הן הישגים. אין כשלון – יש רק משוב". בכל פעם, שהיא העלה בפגישה את הכישלון שהיא נחלה בשבוע האחרון, היא עשתה למידות והפיקה לקחים מחוסר ההצלחה והמשיכה להתקדם בהתלהבות.

לאחר תקופה של עבודה משותפת, א' מצאה את עצמה נוסעת לבדוק אפשרויות בחו"ל ולאחר מכן היא נסעה שוב .... ושוב. בתקופה הזו, המפגשים שלנו קיבלו "מרווחים" גדולים של שבועות ולעיתים – אף חודשים.

אם זה מעניין אתכם, א' אכן הגשימה את החלום הגדול שלה: היא מצאה משקיעים בחו"ל, פתחה מחסנים גדולים של המוצרים שלה ויצרה סוכני מכירות, שאט אט היא הכשירה. כיום, היא מנהלת את חייה על קו ישראל – אירופה, מקדמת ומגדילה את העסק שלה. בקיצור – חיה את החלום במציאות !!

"מי שאנחנו הוא מה שאנחנו עושים בהתמדה. אם כך, מצוינות, היא אינה מצב אלא הרגל" ~ אריסטו ~

53 צפיות0 תגובות
bottom of page