• תמרה חרמון

האם אני יכול/ה להיות רגוע/ה בהזמנה


האם קרה לכם פעם שצפיתם בסרט קולנוע ומצאתם את עצמכם בוכים כמו ילדים? האם קרה לכם פעם שהבוס שלכם נכנס למשרד והביט עליכם במבט מסוים ומצאתם את עצמכם מרגישים אשמים במשהו .. מכווצים לגמרי, למרות שהוא לא אמר לכם דבר? האם קרה לכם שנהגתם ברכב ופתאום שמעתם ברדיו שיר שגרם לכם להתחיל לרקוד על הכסא תוך כדי נהיגה ? מכירים את השיר המפורסם של שלמה ארצי: "תמיד אני חשוד במשהו שוטר מדבר אלי.." ? מכירים את המקרים האלה שמישהו מביט עליכם במבט מסוים או שאתם שומעים משהו, שאפילו לא מכוון אליכם ומיד זה משפיע על מצב הרוח שלכם ואתם אפילו לא מבינים מה הסיבה? אם עניתם כן על מרבית השאלות – הרי שעליתם על אחד התהליכים העמוקים והבסיסיים ביותר של המוח האנושי – התניות. התפיסה שלנו מורכבת מהתניות נוירולוגיות של גירוי – תגובה ובשפת ה- NLP הן מכונות "עוגנים" או ביחיד "עוגן". בניגוד לעוגן ספינה מתכתי וכבד – יש לנו גישה לערוך שינויים בעוגנים שלנו – למוטט עוגנים לא רצויים וליצור חדשים במקומם. בפגישה הראשונה שלנו אידיתה הרבתה לדבר על הרצון שלה ליצור איזון בין חיי המשפחה והבית – ילדים לבין חיי הקריירה והמשרד. כששוחחנו , הרגשתי את הלחץ האינטנסיבי שמתפרץ מתוכה ומתוך השיחה בינינו הגענו לזה שהיא רוצה להרגיש שלווה ורוגע, במיוחד כשהיא עם הילדים שלה בבית. בגישת ה- NLP , ניתן ליצור את מה שאני מכנה "רגש בהזמנה": הכוונה היא ליצור כמו סוג של "כפתור", שבאמצעותו, ניתן לעורר את הרגש בתוכנו, בכל רגע שאנחנו חפצים בו. תארו לעצמכם, איזו תועלת זה יכול להביא לכל אחד מכם בהקשרים שונים: להרגיש בטחון – בזמן פרזנטציה, ראיון עבודה או אפילו בליינד דייט וכו' להרגיש שלווה - כשאתם במו"מ מול לקוחות, כשאתם עם בן/בת הזוג שלכם מתנתקים מהעבודה או כשאתם רואים את הבוס שלכם בעבודה מידי בוקר.

פעם אחת המתאמנות שלי ביקשה שניצור לה עוגן של שמחה, משום שהיא לא חוותה את הרגש הזה בחייה, לפי מה שהיא אומרת. אחרי מספר ימים, היא התקשרה לשתף עד כמה היא מופתעת מזה שהיא יכולה ללכת ברחוב לבדה ופתאום להרגיש שמחה, בלי שום סיבה מיוחדת.

באותו היום, אחרי הפגישה שלנו, בדקתי איתה איך היא מרגישה בנוכחות השלווה החדשה שיצרנו אצלה והיא כתבה לי: "שמתי לב רק שעה שעתיים אחרי שאספתי את הילדים שהתחושה שלי בגוף הרבה יותר רגועה מבדרך כלל. אני גם לא רגילה "לשים לב" לתחושה בגוף, אז פתאום קלטתי שאת וזה הפתיע אותי לטובה!!"

אחרי כיומיים, קיבלתי הודעה מפתיעה ממנה בזו הלשון: "הלחיצה על הנקודה ביד עובדת! עשיתי את זה כבר פעמיים וזה ממש השפיע !!" .

ועכשיו, תחשבו אתם – איזה רגש הייתם רוצים להזמין בכל פעם שתחפצו בו ? בטחון, שלווה, שמחה, אהבה או משהו אחר ?

#להיותרגוע #NLPאימון #להרגיששלווה #איזון #לשנותהתניות

צרו קשר

לקביעת פגישה התקשרו: 052-5918401

​© 2020 by Tamara Hermon | www.lovewins.co.il

.