top of page
  • תמונת הסופר/תתמרה חרמון

האם את יכולה לעזור לי להפסיק להקיא תיאור מקרה


מכירים אנשים שכוססים ציפורנים ולמרות כל הניסיונות שלהם להפסיק – הם עדיין מוצאים את "אוכלים ציפורנים"?

האם אי פעם חשבתם מה המקור לתופעות פופולאריות כגון נחירות בלילה?

ומדוע יש קושי להפסיק לעשן ומה נדרש על מנת שזה יצליח?

האם ניתן להעביר כאבים פיזיים שאין להם הסבר רפואי?

ומה עם חריקת שיניים?

האם מעניין אתכם לגלות איך ניתן לפתור את אחת מהבעיות הללו או כל התנהגות עם פן פיסיולוגי אחר, שאין לו הסבר/ סיבה רפואית?

אחד המטרות ש-מ' הציבה לעצמה כשהיא התחילה את אימון ה- NLP היה להפסיק את מנהג ההקאות. היא סיפרה: "זה התחיל לפני חמש שנים , קצת לפני הנישואין שלי כשהייתי איתו בשלב החברות..... זה מציק לי כי אני יודעת מה זה עושה לטווח ארוך . זה עלול להביא להתקף לב או למחנק בגלל הקדמת קנה לוושט."

היא גם סיפרה שבעבר היא הייתה מקיאה בכל יום וזה קורה לה לאחר ארוחות עם המשפחה או ארוחות זוגיות. "לפעמים זה יכול לקרות לי אחרי שתיית כוס מים" הוסיפה. התדירות הלכה וירדה עם השנים ובימים אלה, התופעה חוזרת על עצמה בתדירות נמוכה יותר, אם כי עדיין מטרידה.

האם אתם באמת מכירים את הקשר העמוק שיש בין גוף לנפש? ויותר מזה- האם יכול להיות שהגוף יצור תופעה פיסיולוגית על מנת לענות על צורך מסוים ? ב-NLP יש הנחות יסוד, שמעגנות את האמונות שנמצאות בבסיס של הגישה וניתן להתחבר להלך הרוח של הגישה באמצעותם.

אחת מההנחות היא ש-כל התנהגות מונעת ע"י כוונה חיובית. כשמדברים על הנחת היסוד הזו, אין מתכוונים "חיובית" במובן הערכי או המוסרי. כל התנהגות, גם אם היא נחשבת שלילית, המניע שלה באופן מודע או שלא במודע הוא חיובי. דמיינו לעצמכם, שברגע שניתן לגלות מה הכוונה החיובית של התנהגות מסוימת, מה מניע את הקיום שלה, בשלב הבא אפשר לחפש דרכים אחרות שבהן ניתן למלא אחר אותו הצורך ובכך לשנות את ההתנהגות שמהווה בעיה עבור אותו האדם. נשמע הגיוני ופשוט, לא כך?

עבודה עם כלים וטכניקות של NLP מאפשרת להגיע למקום שבו ניתן לזהות בבירור מהי הכוונה החיובית ולמצוא דרכים אלטרנטיביות מעצימות לממש את אותה כוונה.

כשעשינו את העבודה, גילינו שהכוונה החיובית מאחורי ההקאות היא רוגע. במילים אחרות, בכל פעם שהיא רוצה להירגע, הגוף שלה מייצר את סיטואציית ההקאה. חשוב להבין, ההתנהגות הזו אינה מגיעה מתוך בחירה מודעת, אלא זו תגובה אוטומטית, שמקודדת במוח הלא מודע, שנוצרה ברגע מסוים על ציר הזמן של החיים והפכה להיות הרגל מותנה במערכת הנוירולוגית. בשלב הבא, ביקשנו מהמוח הלא מודע ליצור אלטרנטיבות חלופיות, שבהן היא תוכל להגיע למצב של רוגע ובכך סיימנו את המפגש.

לאחר שבוע, שאלתי אותה בפגישה מה קורה עם ההקאות שהיו לה בעבר. היא סיפרה שבמהלך השבוע, הייתה סיטואציה שהיא חשבה לעצמה: "אני רוצה להקיא – עכשיו" ."נו ? אז מה עשית, הקאת? " שאלתי . היא חייכה אליי ובמהירות ענתה : " מה פתאום!אני לא מקיאה יותר".

מספר ימים לאחר הפגישה שלנו, היא שלחה לי SMS ובו כתבה: "את אלופה !! לא הקאתי ...ואני שמחה שהכרתי אותך".

באמצעות אימון NLP ניתן לטפל בסימפטומים שההסבר שלהם לא ידוע כגון : חריקת שיניים, גמגום, כסיסת ציפורנים, נחירות וזה לאחר שנשללו סיבות רפואיות לאותה תופעה. הטיפול בתופעות הללו לרוב הוא קצר מועד.

23 צפיות0 תגובות
bottom of page