top of page
  • תמונת הסופר/תתמרה חרמון

כוחו של המוח האנושי


מכירים את הסיטואציה, שאתם קונים רכב חדש ופתאום בכל יום שאתם נוסעים על הכביש – אתם רואים המון רכבים כמו שלכם על הכביש? זה נראה כמעט כולם החליטו לקנות יונדאי בדיוק כמו שלכם.

הנה עוד סיטואציה מתחום אחר לגמרי: אתם קמים בבוקר,מכינים כוס קפה והיא נופלת לכם מהיד. אתם ממלמלים לעצמכם שקמתם על צד שמאל ומאותו הרגע ואילך אתם עוברים שרשרת של אירועי "תאונות" קטנטנים שכאלה. למה זה קורה בעצם?זה פשוט להבין. אתם מתמקדים בזה. אמרה חכמה שאומרת:

"Whatever you focus in life – tends to hppen tony robbins"

או בעברית פשוטה: מה שאתם מתמקדים בו בחייכם יש לו נטייה להתגשם. הכל מתחיל בחשיבה שלכם. אתם חושבים על בעיות – בעיות מופיעות ברצף אחת אחרי השנייה. אתם חושבים שהיום עומד להיות רע – רצף של תקלות ודברים לא צפויים מתרחשים זה באחר זה. אתם חושבים שאימא שלכם היא אדם מעצבן – ואתם לא מפסיקים להתווכח איתה בכל אינטראקציה.א תם חושבים על עצמכם שאינכם טובים מספיק - בכל ראיון עבודה תמצאו שמציעים לכם משכורת נמוכה. איך זה קורה? זה פשוט מאוד.

כשאנחנו מתמקדים במשהו נוצרת בהירות שהיא סוג של פוקוס על משהו . תדמיינו שאתם נמצאים במעבדה ויש לכם צלחת קטנטנה שיש בה עלה ירוק שקטפתם בגינה. עכשיו, שימו זכוכית מגדלת על העלה ותראו שלפתע אתם יכולים לראות על גבי הפטוטרת של העלה (= החלק השטוח והרחב) את כל העורקים הקטנטנים, שקודם לא יכולתם לראות: ההתמקדות הזאת יוצרת עבורכם בהירות מחודדת של דברים שלא יכולתם לראות קודם לכן. אותו הדבר מתרחש במוח האנושי: כל המחשבות/האמונות שיש לנו לגבי כל דבר יוצרות אותנו מתמקדים בדבר הזה.

מרבית הזמן – אנחנו לא ממש מבחינים בזה. זה כמעט קורה מתחת לפני השטח.אחד הצעדים הראשונים בהשגת מטרה היא לזהות - מה האמיתות (אמונות)שיש לכם ובמה אתם

מתמקדים כשאתם חושבים על הנושא הזה.

המוח האנושי הוא מכונה אנושית מבריקה. אפשר לתכנת את המוח להיות ממוקד בכל דבר זה להחליט במה המוח שלנו יבחין ובמה לא .כשאנחנו ברורים לגבי משהו ויודעים במדויק את מה האג'נדה שיש לנו לגביו – אנחנו בתחילת הדרך לשינוי.

הרבה מאיתנו שואפים לעלות את רמת ההכנסה ואומרים: " אוקי, אני רוצה שיהיה לי יותר כסף" זו מחשבה כללית. אין בה התמקדות. אין בה בהירות. אם אני אתן לכם 10 ₪ בכל חודש האם זה יספק אתכם סביר להניח שלא לזה התכוונתם.

לרוב אנחנו מקבלים את מה שיש לנו בהירות לגביו .כשהמוח שלנו ממוקד ומפוקס בבהירות לגבי מטרה מסוימת – הוא מיד מבחין בכל מה שקשור לכיבוש היעד. הוא מיד מחפש את הדרכים לממש את זה. זה כמו עשרות המכוניות שאנחנו מבחינים בהם על הכביש – כי לנו יש כזאת. זה בדיוק אותו דבר . על כן – אם יש לכם מטרה בתחום מסוים – כדאי שתבדקו עם עצמכם – האם המטרה ממוקדת ? אם אתם רוצים יותר כסף – כמה זה יותר? בשביל מה אתם רוצים אותו? שתי השאלות הללו יוצרות מיקוד ובהירות. השאלה – בשביל מה – נותנת לנו את הסיבות ויוצרת את המוח שלנו מכוון למטרה. הנטייה שלנו לחפש פתרונות ודרכים להשגת המטרה. סיבות באות במקום הראשון. התשובות מגיעות לאחר מכן.

תתבוננו אילו מחשבות ו/או אמונות יש לכם לגבי המטרה שאתם מבקשים להשיג או לגבי היכולת שלכם להשיג אותה. ככה יוצרים בהירות .

אם אתם רוצים לפתוח בקריירה עצמאית וברור לכם מה התחום ולמה אתם רוצים את זה, אבל בצד זה יש לכם את הסקפטיות שלכם ביכולת שלכם להצליח – אין סיכוי שתהיו בעלי קריירה . אם אתם רוצים יחסים נפלאים עם בן הזוג שלכם ובו בזמן אתם מחזיקים באמונה שהוא עקשן – אין לכם סיכוי למשהו חדש ביחסים .

מה שאתם ממוקדים ובהירים לגביו – יש לו נטייה להתקיים במציאות (Tony Robbins)

קחו מטרה אחת היום

והתחילו ליצור התמקדות לגביה .

זה הצעד הראשון בדרך להצלחה !

25 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page